HAKKINDA ETKİNLİKLER AK SİTELER İLETİŞİM İBRAHİM BENGİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
HEDEF 2023 REFORM ve VAATLER İCRAATLAR
İBRAHİM BENGİ HAKKINDA
01/08/1956 Şanlıurfa doğumlu olan İbrahim BENGİ, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Selma BENGİ İzmir doğumlu olup kendisi ev hanımıdır, kızı Senem Bengi avukat olarak Bengi Hukuk Bürosu'nu kurmuş, oğlu Berkan BENGİ ise Yıldız Teknik Üniversitesi sanat ve tasarım enstitüsü bölümünü bitirdikten sonra Bengi Şirketler Grubu'nun başına geçmiştir.
İlk ve orta eğitimini Şanlıurfa’da tamamlayan İbrahim BENGİ, spora ve özellikle de futbola olan düşkünlüğü sebebiyle iki yıl süre ile Şanlıurfa Spor Kulübü Genç Takımına lisanslı futbolcu olarak hizmet etmiştir. 1974 yılından itibaren tahsiline İzmir‘de devam eden BENGİ, İzmir Namık Kemal Lisesi'nden mezun olduktan sonra, 1979 yılında İzmir Bornova Polis Okulu'nu bitirerek eğitim hayatını tamamlamıştır.
İlk görev yeri İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği olan BENGİ, on yılın ardından 1989 yılında Bayburt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'ye atanmıştır. İki yıl süren şark görevi sonrasında 1991 yılından itibaren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğinde görevine devam etmiştir. 11 yıllık görev süresini tamamlayarak 2002 yılında emekli olmuş ve yirmiüç yıl süren bu şerefli ve kutsal görevi sonlandırmıştır.
Emekli olduktan sonra ülkesine Güvenlik Sektöründe hizmet etmek isteyen İbrahim BENGİ ‘’Bengi Grup Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’’ni kurarak, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Üye Olunan Kuruluş ve Dernekler * İstanbul Bakırköy iş adamları derneği üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı yapmıştır. * 2009 yılında TÜRKİYE Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır. * 2009-2010 sezonunda SÜPER LİG’e yükselen BUCA Spor'un Kulüp Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır. * 2016 yılı AK PARTİ Karabağlar İlçesi Yönetim Kurulu üyesi ve Halkla İlişkiler sorumlusu görevini üstlenmiştir. * 2018 yılında Ege ve İzmir de bulunan ŞANLIURFALI’lar derneklerini bir araya getirerek EGE ŞANLIURFALILAR FEDERASYON DERNEĞİ’ni kurup aynı zamanda GENEL BAŞKAN’lığı görevini de üstlenmiştir.
Siyasi Çalışmaları 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan 23.dönem Milletvekili seçimlerinde Demokrat Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı olmuştur. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 24. Dönem Milletvekili seçimlerinde HAS PARTİ İZMİR 1.Bölge 1.sıra Milletvekili adayı olmuştur. Ayrıca kendisi HAS PARTİ’nin kurucularından olup, 2012 yılında HAS PARTİ’nin kapatılıp toplu olarak AK PARTİ’ye katılınması sebebi ile kendisi de bu grubun içine dahil olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın elinden rozet alma şerefine nail olmuştur. 2014 yılında Yerel seçimlerinde İZMİR AK PARTİ Belediye Başkanlığı seçimlerinde, İZMİR KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI aday adayı olup, NECİP KALKAN ile ipi göğüslemiş olup, kendisi adaylık yerini NECİP KALKAN’a bırakmıştır.
HAKKINDA ETKİNLİKLER AK SİTELER İLETİŞİM İBRAHİM BENGİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI